Naujienos

LR Vyriausybei patvirtinus Nacionalinio saugumo komisijos sprendimą, LTG su Ispanijos įmone sandorio nesudarys

2021 12 17


„Lietuvos geležinkeliai" (LTG) dėl būsimo „Rail Baltica" geležinkelio tilto per Nerį prie Jonavos tilto statybos darbų rangos konkurso nugalėtojo „Puentes y Calzadas Infraestructuras, S.L.U“ lapkričio 10 dieną kreipėsi į Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisiją, kurios paprašė įvertinti ispanų įmonės atitiktį nacionalinio saugumo interesams. Jeigu už strateginių įmonių sandorius atsakingos komisijos sprendimas bus patvirtintas Vyriausybės, LTG atmes „Puentes y Calzadas Infraestructuras, S.L.U“ pasiūlymą ir su minėta įmone sandorio nesudarys.

LTG, kaip numatyta teisės aktuose, dar kartą kreipsis į Nacionalinio saugumo komisiją, kad būtų įvertinta antrąją vietą konkurse užėmusios italų įmonės „Rizzani de Eccher S.p.A“ atitiktis nacionalinio saugumo interesams.

Italų įmonė „Rizzani de Eccher S.p.A“ siūlo geležinkelio tilto per Nerį pastatyti už beveik 64 mln. eurų.

LTG atsakingai laikydamasi teisės aktų kreipėsi į Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisiją, kuri atsakinga už strateginių įmonių sandorius, kad ji įvertintų rizikas nacionaliniam saugumui. Komisijai buvo pateiktos visos LTG žinomos rizikos, tarp kurių ir ispanų įmonės sąsajos su Kinija.

LTG grupės įmonės organizuodamos viešųjų pirkimų konkursus vadovaujasi Viešųjų pirkimų įstatymu, pagal kurį nėra galimybės uždrausti pirkime dalyvauti tiekėjams grindžiant jų akcininkų struktūra, todėl tiekėjo vertinimas kreipiantis į  Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisiją atliekamas tuomet, kai atitinkamas tiekėjas pripažįstamas potencialiu laimėtoju. Galutinis sprendimas dėl sutarties sudarymo priimamas tik tuomet, kai yra gaunamos atitinkamos institucijų išvados.

LTG į Vyriausybės Nacionalinio saugumo komisiją dėl nugalėtojo atitikties nacionalinio saugumo interesams kreipėsi, nes sandorio vertė viršija 10 proc. praėjusių finansinių metų metinių „LTG Infra" pajamų bei sandorio šaliai būtų suteikiama teisė dalyvauti įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektą „Rail Baltica".