Naujienos

Visuomenei pristatyti „Rail Baltica“ projektiniai pasiūlymai Panevėžio rajone

2021 10 13


Siekiant užtikrinti, kad visuomenė susipažintų su projektiniais pasiūlymais, už „Rail Balticaׅ“ geležinkelio linijos Ramygala – Lietuvos/Latvijos valstybinė siena techninio ir darbo projekto parengimą atsakinga Ispanijos kompanija IDOM visuomenei pristatė parengtus projektinius pasiūlymus Panevėžio rajone esančiam ruožui „Ramygala – Berčiūnai“.

Naujosios numatomos „Rail Baltica“ 1435 mm pločio vėžės geležinkelio linijos ilgis Panevėžio rajono savivaldybės teritorijoje „Ramygala – Berčiūnai“ siekia 24,5 km. Siekiant užtikrinti geresnį susisiekimą, numatytos devynios sankryžos su vietiniais ir valstybiniais keliais. Taip pat suplanuotas vienas tiltas per Nevėžio upę, žaliasis tiltas ir gyvūnų perėjos.

Visi statiniai suprojektuoti vadovaujantis „Lietuvos automobilių kelių direkcija“ ir Panevėžio rajono savivaldybės reikalavimais, kuriais taip pat įvertinami būsimi pėsčiųjų ir dviračių srautai. Ruože „Ramygala - Berčiūnai“ taip pat numatoma pastatyti dešimt triukšmo mažinimo sienelių.

„Rail Baltica“ projektas progresuoja. Tai paskutinis iš vykusių projektinių pasiūlymų pristatymų „Rail Baltica“ ruože „Ramygala – Lietuvos/Latvijos valstybės siena“ – sako Marius Narmontas, „RB Rail AS“ Lietuvos filialo vadovas.

Ankstesnius projektinių pasiūlymų pristatymus galite rasti  oficialioje „Rail Baltica“ globalaus projekto interneto svetainėje www.railbaltica.org.